Cilt Lekeleri Tedavi Yolları

Cilt Lekelerinden Kurtulun

Cilt Lekelerine Aspirin Limon ve Bal Maskesi Formülü

Cilt Lekelerine Aspirin Limon ve Bal Maskesi Formülü Nasıl Yapılır, Uygulanır

Cilt lekeleri için doğal formül arayanlara aslında eskiden beri bilinen ama internetin gelişimiyle daha da meşhur olan aspirin maskesi formülünü önereceğiz. Aspirin maskesi ile ciltteki kahverengi ve koyu lekeler kendiliğinden geçecektir. Aspirin maskesinin yapılışı ve uygulanışı her ne kadar bir miktar farklılık gösterse de değişik aspirin maskelerinin ortak noktası aspirin taşımasıdır. Bizlerin de sizlerle bu yazıda paylaşacağımız aspirin kürü ise bal, limon ve aspirinin karışımıyla ortaya çıkan cilt lekelerine karşı son derece etkili bir cilt lekeleri maskesi olacaktır.

Aspirinin etken maddesi olarak bilinen asetil asit; salisilik asitin bir türevi olup antibakteriyel, iltihap kurutucu ve pıhtılaşmayı önleyici özellikleriyle bilinir. Aspirin aynı zamanda eksfolyant bir madde olup cildin en dış kısmındaki ölü deriyi temizleyici ve yeni genç derinin ortaya çıkışını hızlandırıcı etkisiyle de bilinir. Aspirinin bu özelliği ciltteki kapalı gözeneklerin açılmasını, cildi gençleştirme ve kırışıklıkları tedavi edici bir takım özelliklerinin de ortaya çıkmasını sağlar. Kuru cilt yapısına sahip hanımların cilt nemlendirici olarak aspirin maskesini kullanmasını da tavsiye ederiz.

Aspirin maskesiyle birlikte kullandığımız limon ise aslında aspirin maskesinin opsiyonel bir malzemesidir. Limon özellikle ciltte siyah noktalar ve sivilceler gibi cilt sorunlarından muzdarip olan hanımların imdadına koşacak bir bitkisel iksirdir. Limonda bulunan C vitamini aynı zamanda ciltte oluşan güneş lekeleri ve güneşin zararlı ultraviyole ışınlarının yol açtığı çatlaklar, cilt yaşlanması vb problemlere de kesin çözüm olabilmektedir.

Jojoba yağı veya suyu ise cildin nemli ve gergin kalmasını sağlayan vücudun salgıladığı sebum maddesiyle en çok benzeşen bitkisel yağdır. Bu bakımdan kuru ciltli kişilerin ciltlerini nemlendirmek ve dış etkenlerden korumak için jojoba yağı kürü yapmaları gerekmektedir.

Cilt Lekelerine Aspirin Limon ve Bal Maskesi Formülü Hazırlanışı ve yapılışı

Kürümüzün yapımı ve uygulanışı oldukça basittir. İlk olarak bir kaşık balı ısıtıyoruz ardından ezilmiş 2 tablet aspirini bu balın içerisine koyuyoruz. Daha sonra bir iki damla limon suyu da ilave edilip hızlı bir biçimde çırpma işlemine geçiliyor. Dileyeneler jojoba yağından da 1 tatlı kaşığı ilave edebilir. Artık bal, limon ve aspirin maskesi kürümüz kullanıma hazırdır. cilt lekelerine aspirin maskesi sadece ciltteki siyah lekelere değil, sivilce lekeleri, siyah noktalar, güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri gibi bir çok cilt lekesi türünü tedavi edici özellik taşımaktadır.