Cilt Lekeleri Tedavi Yolları

Cilt Lekelerinden Kurtulun

Cilt lekelerine argan yağı iyi gelirmi

Cilt lekelerine argan yağı iyi gelirmi?

argan yağının cilt lekelerine faydaları

argan yağının cilt lekelerine faydaları

Argan yağı cilt bakımı amacıyla kullanılan oldukça meşhur bir bitkisel bakım yağıdır. Kuzey afrikada yetişen argan ağacının kabuklu meyvelerinden elde edilen argan yağı, hem beslenme hem de cilt bakımı ve hatta eczacılıkta ilaç yapımı alanında kullanılmaktadır.  Argan yağı özellikle günlük yaşam içerisinde yoğun bir şekilde makyaj yapmak zorunda olan hanımlarda gözenek tıkanması görülen sivilceleri önlemek ve ciltteki siyah noktalara bitkisel çözüm getirmek amacıyla da kullanılmaktadır. Peki gerçekten de argan yağı maskesi cilt lekelerine iyi gelirmi?

Argan yağının cilde bir takım önemli faydaları bulunmaktadır:

Bu bakım yağımız öncelikle ciltte yaşlanma belirtileri olan cilt kırışıklıklarına bitkisel çözüm olabilmekte ve göz çevresi, kazayağı kırışıklıklarının belirsizleşmesine ve cildin sıkılaşmasına yardımcı olmaktadır.

– Argan yağının kullanımı sivilcelere çözüm olduğu gibi sivilce lekelerinin ciltten daha çabuk kaybolmasına da yardımcı olmaktadır. Sivilcelere sürüldüğünde sivilceler normalden 2 kat daha kısa sürede iyileşebilmektedir.

– Cilt yumuşatıcı etkisi ile kadınların pürüzsüz, nemli ve bebeksi bir cilde sahip olmalarına da yardımcı olur.

– Gözaltı torbalarının inmesini sağlar ve göz çevresindeki mor halkalanmaları tedavi eder.
– Argan yağı hamilelik çatlaklarına bitkisel çözüm olarak badem yağı ile birlikte kullanılması tavsiye edilmektedir.

– Argan yağında ciltte ortaya çıkan şişlikler, ödem toplanmasını, iltihaplanmalar gibi değişik cilt şikayetlerini de bitkisel yollarla tedavi eden bitkisel asitler mevcuttur.

– Bu bitkisel yağ hassas cildimize zarar veren dış etkenler olarak adlandırdığımız güneşim zararlı ışınları, sigara dumanı, stresli yaşam tarzı, çevre kirliliği gibi cildimizi doğrudan yaşlandıran ve cildin dış görünümüzü oldukça negatif yönde etkileyen etkenlerin zararlı etkilerini en aza indirir. Bunu başarabilmesinin en önemli nedeni ise argan yağının detoks etkisidir.

Argan Yağı Maskesi Nasıl Yapılır?

Argan maskesi uygulamasından önce argan yağındaki besleyici maddelerin cilde daha fazla nüfuz edebilmesi için cildin bir güzel temizlenmesi gerekmektedir. Cilt bakım temizleyici losyonlar ile yapabileceğimiz bu cilt temizliğinin ardından cildimizde doğal tedavi etkisi görmek istediğimiz bölgelere argan yağı daha fazla etki göstermesi için sürmeden önce yüzünüzü temizlemeniz şarttır. Temizlemiş olduğunun yüz bölgenize sadece birkaç damla uygulamak yeterli olacaktır.

Argan Maskesi Ne Zaman Uygulanır?

Bu şifalı yağdan maksimüm etkiyi alabilmek için gün içinde ya da gece yatmadan önce yüze uygulanabilir. Parmağınızın ucuna birkaç damla Arganyağı damlatın ve parmaklarınızı birbirine sürterek yağın biraz ısınmasını sağlayın. Parmaklarınızla tüm yüz bölgenize nazikçe masaj yaparak Argan yağını yüzünüze uygulayın. Yağ çabucak cildinize nüfuz edecek ve cildinizin canlandığını göreceksiniz.